Duyurular

Sürat Kargo, GittiGidiyor Platform Öder sistemine dahil oluyor.

Sürat Kargo, 4 Nisan 2022 itibariyle ‘’GittiGidiyor Platform Öder” sistemine dahil edilecektir. GittiGidiyor satıcılarına özel fiyatlarla Sürat Kargo ile gönderim yapılmasını sağlayan mevcut Sürat Kargo entegrasyonumuz 4 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Sürat Kargo ile GittiGidiyor Platform Öder sistemine özel fiyatlarla gönderim yapabilmeniz için sözleşme detayları iş ortaklarımıza gönderilecektir.

GittiGidiyor Platform Öder kargo ücretleri güncellendi

GittiGidiyor Platform Öder sistemi kapsamında, anlaşmalı kargo firmalarının GittiGidiyor’un satıcılarına özel sunduğu kargo ücretleri güncellenmiştir. Konu hakkında bu sayfadan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar kategorisi güncelleniyor

Kullanıcılarımıza daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmak ve siz değerli iş ortaklarımızın daha çok satış yapmasını sağlamak için Dizüstü Bilgisayar kategorisinde yeni bir güncellemeyi yayına alınmıştır. Yeni düzenleme kapsamında 3 Ocak 2022 tarihi itibariyle Dizüstü Bilgisayar kategorisinde yapılacak ürün listelemelerinde, ürün özelliklerinden biri olan “İşletim Sistemi” bilgisinin girişi zorunlu hale getirilecektir. Bu tarih itibariyle, Dizüstü Bilgisayar kategorisinde ürün listelerken “İşletim Sistemi” bilgisini doldurmanız gerekmektedir.

Eğer GittiGidiyor API uygulamaları ile ürün listeliyorsanız, API sisteminizi yeni kategori yapısına uyumlu hale getirmenizi rica ederiz.

Aras Kargo “GittiGidiyor Platform Öder” sistemine dahil oldu

Aras Kargo ile “GittiGidiyor Platform Öder” sistemi dahilinde avantajlı fiyatlarla gönderim yapmaya devam etmek için sözleşmeyi en geç 4 Ocak 2022’ye kadar onaylamalısınız.

Hizmet sözleşmesi: https://www.gittigidiyor.com/bana-ozel/sozlesmelerim

API ile ilgili yeni düzenleme yayına alındı

API kullanarak ürün listeleyen ve ürünlerini güncelleyen iş ortaklarımız için yeni bir düzenlemeyi yayına aldık. Yeni düzenleme kapsamında, kategorilere “Garanti” ve “Garanti Süreleri” şeklinde kullanımı zorunlu iki yeni ürün özelliği (spec) eklenmiştir. Ürün listeleme ve güncelleme işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamamanız adına, güncel ürün özelliklerinin getCategorySpecs metodu ile tekrar alınması gerektiğini bilgilerinize sunarız.

Mağaza sahiplerinin sisteme yüklemesi gereken belgeler ​

Yeni düzenlemeyle birlikte GittiGidiyor’da satış yapmakta olan ve satışa başlayacak tüm iş ortaklarımızın üyelik türüne göre işletmelerine ait belgeleri GittiGidiyor’a göndermeleri beklenmektedir. Üyelik istenen belgeleri 18 Aralık 2021 tarihine kadar Hesabım/Evrak Yönetimi ekranından sisteme yüklemenizi rica ederiz. Belgeleriniz kontrol edilip onaylandıktan sonra e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Detaylı bilgi alın.

Süper Fiyatlar Satış Destek Bedeli Hakkında

Sadece kampanya döneminde geçerli olmak üzere, 22-26 Kasım (Bu tarihler dahil) tarihlerinde, Süper Fiyatlar’a dahil olan ürünlerin satışından GittiGidiyor Komisyon Bedeli’ne ek olarak, kategoriye göre değişen oranlarda Satış Destek Bedeli alınacaktır.

Süper Cuma alışveriş dönemi bu yıl 22 Kasım tarihinde başlıyor. Fiyat avantajı ve güvenin belirleyici olacağı Süper Cuma alışveriş döneminde ”Süper Fiyat” yazılı fırsat ürünlerimiz müşterilerimizin odağında olacak. Ekstra fiyat avantajıyla platformda öne çıkardığımız bu ürünlerin bu dönemde alışverişte daha da belirleyici olması adına ”Süper Fiyatlar” ürünleri özel pazarlama iletişimi çalışmalarıyla da desteklenecek.

Sadece kampanya döneminde geçerli olmak üzere, 22-26 Kasım (Bu tarihler dahil) tarihlerinde, Süper Fiyatlar’a dahil olan ürünlerin satışından GittiGidiyor Komisyon Bedeli’ne ek olarak, kategoriye göre değişen oranlarda Satış Destek Bedeli alınacaktır. Kampanya dönemi sonrasında ise Satış Destek Bedeli uygulaması kaldırılacaktır.

Not: Satış Destek Bedeli oranına KDV dahildir.

Kategorilere göre Satış Destek Bedeli oranlarını bu tablodan ulaşabilirsiniz.

GittiGidiyor Platform Öder sistemine PTT Kargo dahil edildi

15 Eylül itibariyle PTT Kargo’nun özel fiyatları sadece GittiGidiyor Platform Öder gönderileri için geçerli olacaktır. İndirimli gönderim yapmaya devam etmek için GittiGidiyor Platform Öder sözleşmesini onaylayın.

Beş kategoride komisyon oranlarını güncellendi

Kitap-Dergi, Mutfak, Bisiklet, Spor, Kağıt kategorileri özelinde satış komisyon oranlarını güncelledik. Komisyon oranlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Satış Destek Bedeli ve komisyon oranları birleştirildi

Ürün fiyatlandırma ve komisyon gideri hesaplamalarınızı daha kolay yapabilmeniz için gerçekleşen satışlardan alınan GittiGidiyor Komisyon Bedeli ve Satış Destek Bedeli oranları 2 Ağustos 2021 tarihi itibariyle GittiGidiyor Komisyon Bedeli altında birleştirilmiştir.

Komisyona bağlı tüm hesaplamalarınızı sadece GittiGidiyor Komisyon Bedeli başlığı altındaki oranları dikkate alarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu düzenlemeyle, Satış Destek Bedeli karşlığı sunulan hizmetlerimizde bir değişiklik olmamıştır.

İndirimli fiyat gösterimi uygulaması yayında

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen indirimli satış kampanyaları ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamaları doğrultusunda, indirimli satış reklamlarında, indirimli olarak satışa arz edilecek ürünlere ilişkin olarak fiyat ve indirim bilgilerinin, anlam karışıklığına yol açmadan ve olduğundan daha fazla indirim uygulanıyormuş izlenimi oluşturmayacak şekilde tüketicilere sunulması gerektiği bildirmiştir.

Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı tarafından, satıcı olarak üstü çizili fiyatlar ile ilgili yaptığınız indirimin miktar ve/veya oranını, son fiyat ile indirimli fiyattan bir önceki fiyatı karşılaştırılarak hesaplamanız gerektiği; indirimi hangi fiyatları esas alarak belirlediğiniz ve ilgili ürünleri satışa sunduğunuz ile ürünleri gerçekten bu fiyatlar üzerinden satışa arz edip etmediğinizin ispatından bizzat sorumlu olduğunuz, stok sınırınız varsa bunu da ayrıca ve açıkça belirtilmekle yükümlü olduğunuz belirtilmiştir.

Bu bilgilendirmeler doğrultusunda, yasal mevzuatta öngörülen indirimli satışlara ilişkin kurallara ve yükümlülüklerinize uygun davranmanız gerektiğini, aksi halde ilgili yasal makamlar tarafından aleyhinize düzenlenecek idari para cezası ve diğer yaptırımlar ile karşı karşıya kalabileceğinizi hatırlatırız.

Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür eder, bol kazançlar dileriz.

Profil skoru hesaplaması güncellendi

Geri bildirimleriniz doğrultusunda profil skorlarının hesaplama formülünü 4 Ocak 2021 itibariyle güncellendi. Bu tarihten önce son 12 ay içerisinde alınan olumlu puanların, olumsuz ve olumlu puanların toplamına bölünmesi ile hesaplanan profil skorları 4 Ocak itibariyle yeni formüle göre hesaplanacaktır. Detaylı bilgi

Aynı gün kargolama seçeneğinde saat aralığı güncellendi.

Aynı gün kargolama seçeneği ile satışa çıkardığınız ürünler için belirleyeceğiniz kargolama saat aralığı 1.00 – 24.00 iken yeni düzenlemeyle birlikte 10.00 – 17.00 olarak güncellenmiştir.

Web sitesi, API ve Excell dosyası ile yapacağınız ürün listeleme işlemlerinde aynı gün kargo özellikli ürünler için 10.00 – 17.00 saatleri arası 15 dakikalık aralıklarla süre seçimi yapabilirsiniz.